Arşivİnanç Özgürlüğüyle İlgili Haberler

Protestan din adamına tekmeli saldırı / Attack on Protestant Pastor

09.04.2012, Radikal

Summary in English below.

Protestanlara yönelik saldırılara bir yenisi eklendi. Hıristiyan dünyası Paskalya’yı kutlarken 7 Nisan’da Bahçelievler Protestan Lütuf Kilisesi’ne giden dört saldırgan Semir Serkek adlı din adamının Kelime-i Şehadet getirmesini istedi ve tekme atarak kaçtı.
Lütuf Kilisesi Pastörü 58 yaşındaki Semir Serkek, uğradığı saldırıyı şöyle anlattı:
“Olay gecesi kilisenin kapısına birileri hızla vurdu. Telaşlı halleri vardı. Kapıyı açtığımda ‘Bize anlat’ diyerek içeri girmek istediklerini söylediler. Alaylı ve küçümseyici sözler sarf ediyorlardı. Bu durum bende tedirginlik yarattı. Sabah gelmelerini, olumsuz konuşmamalarını ve burasının kilise olduğunu söylediğim halde hakaret ettiler. ‘Burası Müslüman mahallesi, burada kilisenin ne işi var?’ diyerek benim son dini kabul etmezsem toprağın altında gebereceğimi defalarca tekrarladılar. Başında beyaz takkesi olan genç Kelime-i Şahadet getirerek benim de söylememi istedi. Göğsüme tekme attı. Sonra kaçtılar. Ben tekmenin şiddetinden merdivenlerden düştüm.”
Saldırıdan sonra polis çevredeki kameralara el koydu.

Habere ulaşmak için tıklayın.

Summary

On April 7 2012 four attackers went to the Bahçelievler Protestant Lütuf Church in Istanbul and asked the pastor of the church, 58 year old Semir Serkek, to repeat the Islamic declaration of faith and kicked him on his chest and ran away. Serkek fell down the stairs when he was kicked. He said that they told him that if he did not accept the last faith he will die under the ground.

________________________________________________________________________________________

Başa dön tuşu