Arşivİnanç Özgürlüğüyle İlgili Haberler

Mescit için imza alamayan öğretmen sınıfta Alevilerle Sünnileri ayırdı! /Teacher separates Sunni and Alevi students in classroom

15.05.2013, Radikal

Summary in English below.

Ankara’daki Akdere Çağrıbey Anadolu Lisesi’nde bir öğretmenin, okulda mescit açılması için hazırladığı dilekçeleri ailelerine imzalatmaları için öğrencilere baskı yaptığı belirtildi. Dilekçeleri kabul etmeyen öğrencileri sınıfta Alevi ve Sünni olarak ayrı yerlerde oturtan öğretmenin öğrencilere, “Komünistler ve Aleviler kucak kucağa oturan milletlerdir” dediği iddia edildi.

Cumhuriyet’ten Mert Taşçılar’ın haberine göre, Tarih öğretmeni Nuri Işık, görev yaptığı Akdere Çağrıbey Anadolu Lisesi’nde mescit açılması için dağıttığı dilekçeleri ailelerine imzalatmaları için öğrencilere baskı yaptığı öğrenildi. Işık’ın bu girişimine bazı öğrenciler karşı çıkarak dilekçeleri kabul etmediler. Bunun üzerine öğrencilere tepki gösteren Işık’ın, öğrencileri Komünist ve Alevi olmakla suçladığı, sınıflarda öğrencileri Sünni ve Alevi diyerek ayrı oturttuğu belirtildi.

Okul Müdürü Ali Özdemir iddiaları kabul ederek, “O konu üzerinde hassasiyetle duruyorum. Konuyu ilçe milli eğitim müdürümüzle görüştüm. Hocamızın fevri davranışları olursa sonucuna katlanır. Bu kötü şeyler kesinlikle müsaade edilmeyeceğini de bilmesi lazım” ifadelerini kullandı. Milli Eğitim Bakanlığı da okula müfettiş göndererek soruşturma başlattı.
….
Mescit açılması için kendisine verilen dilekçeyi ailesine imzalatmayı kabul etmeyen öğrenci C.D., diğer öğrenciler tarafından Facebook üzerinden tehdit edilirken okulda öğrenciler tarafından sıkıştırıldı.

Haberin tümüne ulaşmak için tıklayınız.

Summary

It has been reported that a teacher in Çağrıbey Anadolu high school asked the parents of the students to sign a petition asking for the opening a mesjid at the school premises and pressured the students to have them signed. According to Cumhuriyet Daily following the refusal of of some parents and students, allegedly the teacher made the Sunni and Alevi children sit separately in the classroom. The Principal of the School Ali Özdemir accepted the accusations and said that that he informed the Ministry of Education and that the Ministry sent an inspector to the school. In addition a student who did not accept to take the petition to have his or her parents to have it signed was  threatened by other students.

_________________________________________________________________________________________
 instagram message seennude teen boys webcamцвета карандашей для губ

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu