Arşivİnanç Özgürlüğüyle İlgili Haberler

Tutuklu ve hükümlülere “Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi” dersi / “Religious Culture and Ethics” lessons for prisoners

06.06.2012, Medya Yeni Gün

Summary in English below.

Ceyhan İlçe Müftülüğü tarafından, Ceyhan M Tipi Kapalı Cezaevinde tutuklu ve hükümlülere “Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi” dersi veriliyor.

Ceyhan Müftüsü Halil Şekerci, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Adalet Bakanlığı arasındaki tutuklu ve hükümlülerin dini ve ahlaki gelişmelerini sağlamaya yönelik işbirliği protokolü kapsamında tutuklu ve hükümlülere ders verdiklerini söyledi.
İnanan insanların Allah’tan ümitlerini kesmeyeceğini, Allah’ın rahmetinden ancak inanmayanların ümitlerini keseceğini ifade eden Şekerci, “Önemli olan hatada ısrar etmemektir. İster dışarıda olalım ister içer de olalım hepimiz Allah’ın kullarıyız. Bizler Mahkeme-i Kübra’ya inanan insanlarız. Bu anlayış suç işlemeyi azaltan bir anlayıştır. İnanan insanlar, cennetlerini yanlarında taşıyan insanlardır. Bu da Allah ve peygamber sevgisidir. Bu sevgi yaratılanı yaratandan dolayı sevmeyi gerektirir” dedi.

Habere ulaşmak için tıklayın.

Summary

In Adana, Ceyhan, the local Mufti’s Office, provides “Religious Culture and Ethics” lessons to prisoners in the Ceyhan M Type Closed Prison. The lessons are given within the framework of a Protocol signed between the Presidency of Religious Affairs and Ministry of Justice. 

__________________________________________________________________________________________

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu