ÇalışmalarEtkinlikler

İnanç Özgürlüğü Girişimi logosu yenilendi!

İnanç Özgürlüğü Girişimi logosu, paydaşlarımızla iletişimimizi geliştirmek ve çalışmalarımızı daha görünür kılmak amacıyla başladığımız kurumsal kimlik yenileme sürecinin bir parçası olarak yenilendi.

İnanç Özgürlüğü Girişimi (İÖG) olarak 10 yıla yakın bir süredir Türkiye’de herkes için düşünce, vicdan, din veya inanç özgürlüğünün korunması amacıyla çalışmalar yürütüyoruz. Geçtiğimiz aylarda paydaşlarımızla iletişimimizi geliştirmek ve ürettiğimiz çalışmaları daha görünür kılmak amacıyla kurumsal kimliğimizi yenileme çalışmalarına başladık. Bu sürecin ilk adımı olarak ise 10 yıldır kullandığımız logomuzu, Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında, Avrupa Birliği desteğiyle yeniledik.

Önümüzdeki dönemde neler planlıyoruz?

  • Daha önce yürüttüğümüz çalışmaların üzerine inşa ederek çalışma alanlarımıza din veya inanç temelli nefret suçları ve din veya inanç özgürlüğünün cinsiyet boyutunu da eklemeyi hedefliyoruz.
  • 2021-2022 yılları için ayrıca inanç özgürlüğünün kolektif boyutu ve eğitimde inanç özgürlüğü gibi konularla ilgili yeni çalışmalar planlıyoruz.
  • İÖG’nin merkezinde yer alan izleme ve raporlama çalışmaları ise ulusal politika yapım süreçlerine ve ulusal ve uluslararası insan hakları mekanizmalarıyla yürütülen süreçlere katılımımızın temelini oluşturmaya devam edecek.
  • Önümüzdeki haftalarda daha kullanıcı dostu hale getirerek yenileyeceğimiz web sitemizin, sınırlı Türkçe kaynağın bulunduğu din veya inanç özgürlüğü alanına bir veri tabanı olarak katkı sunmasını amaçlıyoruz.
  • Çalışmalarımızı daha etkili bir şekilde yaygınlaştırabilmek için dijital medya dinamiklerine göre geliştirmeye çalıştığımız iletişim faaliyetlerimizin, inanç özgürlüğüne dair farkındalığı güçlendirmeye, konuya dair yapılan çalışmaları ve iş birliklerini artırmaya ve kamuoyu oluşturmaya katkı sağlamasını umuyoruz.

Sizlerin de desteğiyle, inanç özgürlüğü hakkının daha etkili bir şekilde korunması ve inanç gruplarının taleplerinin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamak için faaliyetlerimize devam ediyoruz.

Bu vesileyle, bu zamana kadar yaptığımız çalışmalarımızı geliştirmemize ve yaygınlaştırmamıza destek olan değerli paydaşlarımıza teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu