Arşivİnanç Özgürlüğüyle İlgili Haberler

Cumhurbaşkanı Gül’den Noel Mesajı / Christmas Message from President Gül

23.12.2011, Aktif Haber

Summary in English below.

Çankaya Köşkü’nden yapılan açıklamada, Gül’ün, Noel Bayramı kutlama mesajı yayınlandı. Gül’ün, mesajında, “Sevinçlerin paylaşıldığı, ailelerin, komşuların ve dostların biraraya gelerek kucaklaştığı bayramlar, aynı zamanda sevgi, saygı ve kardeşlik hislerinin, birlik ve beraberlik ruhunun en saf haliyle tecelli ettiği müstesna günlerdir. Bugün Türkiye’de, hangi dine veya inanca mensup olursa olsun Cumhuriyetimizin eşit oranda sahibi olan bütün vatandaşlarımız, tarih boyunca olduğu gibi aynı kaderi paylaşmakta, ortak Anadolu kültürünün verdiği ilhamla geleceğe güvenle bakmaktadır.” ifadelerine yer verdi.

Yüzyılların birikimini yansıtan geleneklerle Türkiye’deki bütün vatandaşların birbirine kenetlendiğine işaret eden Cumhurbaşkanı Gül, “Noel Bayramı’nın ruhunu da yansıtan dayanışma, iyi niyet ve merhamet gibi değerlerimiz, hiç şüphesiz gelecek nesillere aktarılacak müşterek mirasımızın en kıymetli boyutunu teşkil etmektedir. Bu anlayışla, Hıristiyanlığın bütün geleneklerinden vatandaşlarımızın ve Hıristiyan dünyasının Noel Bayramlarını bir kez daha tebrik ediyor, mutluluk, başarı ve esenlikler diliyorum.” değerlendirmesi yaptı.

Habere ulaşmak için tıklayın.

Summary

President Gül issued a Christmas message. In his message he said that “our values such as solidarity, good will and mercy, which are also reflective of the spirit of Christmas constitutes the most valuable dimension of our common heritage which will be transmitted to future generations.” He also emphasized equal citizenship regardless of religion.

________________________________________________________________________________________

Back to top button